KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13954325
*
nr 1395 4325
Lage Hellman
(1901-1971), Sverige
Oljemålning, "Utsikt över strömmen 2". Signerad, daterad -50. Olja på duk, 40x47cm, yttermått inklusive ram: 55x63cm
Lage Hellman, svensk målare och tecknare född 1901 i Köping, död 1971 i Västerås.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 3 maj 2021
kl 19:52:54
- Konstnär/Designer
Lage Hellman
Lage Hellman, svensk målare och tecknare född 1901 i Köping, död 1971 i Västerås.
Läs mer om Lage Hellman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lage hellman olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51
-
5079 Oljemålning
Bengt Johansson (f. 1941), Sverige. "Höstsol", mon..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:45
-
5291 Oljemålning
Erik Rudestad (1899-1977), Sverige. Signerad, date..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:37
-
5292 Oljemålning
Folke Wilhelmson Berg (1896-1974), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:42
-
5275 Oljemålning
Holger Gardelius (1908-1972), "Nature morte II", 1..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:29
-
5255 Oljemålning
K. Bagniewska. Signerad, daterad -1989, promenad p..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:35
*
Lage Hellman
Lage Hellman, svensk målare och tecknare född 1901 i Köping, död 1971 i Västerås.
Läs mer om Lage Hellman
nr 1395 4325
Lage Hellman
(1901-1971), Sverige
Oljemålning, "Utsikt över strömmen 2". Signerad, daterad -50. Olja på duk, 40x47cm, yttermått inklusive ram: 55x63cm
Lage Hellman, svensk målare och tecknare född 1901 i Köping, död 1971 i Västerås.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 3 maj 2021 |
- Konstnär/Designer
Lage Hellman
Lage Hellman, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1901 i Köping, död 1971 i VästerÃ¥s.Läs mer om Lage Hellman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lage hellman olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51 -
5079 Oljemålning
Bengt Johansson (f. 1941), Sverige. "Höstsol", mon..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:45 -
5291 Oljemålning
Erik Rudestad (1899-1977), Sverige. Signerad, date..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:37
-
5292 Oljemålning
Folke Wilhelmson Berg (1896-1974), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:42 -
5275 Oljemålning
Holger Gardelius (1908-1972), "Nature morte II", 1..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:29 -
5255 Oljemålning
K. Bagniewska. Signerad, daterad -1989, promenad p..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:35